Kurumsal

İnşaat sektörünün deneyimli kuruluşlarından olan Hançer İnşaat Ltd. firması 2000 yılında kuruldu. Tecrübe ve deneyime dayalı bir kadroyla sağlam adımlarla geleceğinizi inşa ediyoruz. 2000’li yıllarda faaliyetlerine başlayan firmamız dinamik ve yenilikçi bir yapılanmanın da beraberinde kurucumuz Ali Hançer’in yönetiminde Hançer İnşaat Ltd. adı ile sektörde var olmaya devam etmiştir.
 
Kurulduğu yıllarda dönemin ihtiyaçlarına uygun konut projeleri, peyzaj düzenlemeleri, alt yapı, onarım, restorasyon ve güçlendirme alanlarında faaliyet gösteren firmamız, ilerleyen yıllarda konuttaki başarısını tecrübeli ve gelişen ekibi ile okul, otel, işyeri, fabrika, endüstriyel yapı ve tesis inşaatları başta olmak üzere birçok alanda faaliyet göstermiştir.  
 
Modern yaşamın gereği olarak gelişen teknolojiye uygun yenilikçi çözümler üretmeyi hedefleyen firmamız, tecrübeli bir yönetici ekibin liderliğinde genç ve dinamik bir yapılanmayla, her yeni projede bir adım ileri gitmeyi kendine ilke edinmiştir.

Değerli İş Ortaklarımız ve Müşterilerimiz;

Yapı market sektörü ile iş dünyasına adım attığımız 2000 yılından bugüne; profesyonel yöneticilerimiz eşliğinde uzman kadromuzla özgün, dinamik ve yaratıcı projelerimiz ile siz değerli dostlarımızın hayatına dokunuyor, sizlere kusursuz hizmetler sunuyoruz.

Güzel bir geleceğe, iyiye ve başarıya olan inancımız bizleri ileriye taşıyan en önemli güç oldu ki; Hançer İnşaat Ltd. şirketimizden gelen bilgi, tecrübe ve gücümüz ışığında, 2000 yılında Hançer İnşaat Ltd. şirketimizi kurduk ve bu lokomotif gücü oldu. Kıbrıs'ın değişim-dönüşüm sürecindeki hizmetlerine katkı sağlama misyonumuzu üstlenerek katma değer yaratan yatırımlara odaklandık. Bu misyon doğrultusunda verdiğimiz sözlerin arkasında durarak sektörde fark yaratarak konutlar inşa ettik.

İstikrarlı yükselişimizle sektörde kalite ve uygun fiyat politikası ile itibar ve güvenilirlik konusunda örnek teşkil etmeye devam ederken; yüksek çalışma tempomuz ile stratejilerimizi uygulamaya, gerek ekonomide gerekse sektörel anlamda süregelen belirsizlik ve risklere rağmen, önümüzdeki yıllarda da sektöre ve ülke ekonomisine değer katmaya, vaatlerimizi yerine getirmeye, sektörde fark yaratmaya ve takip edilmeye devam edeceğiz.

Hançer İnşaat Ltd. olarak; bilgi, birikim ve deneyimimizle; ortak bir güce sahip olup, siz değerli dostlarımız ile beraber zirveye çıkmayı hedefliyoruz…

Ali HANÇER
Yönetim Kurulu Başkanı

Vizyonumuz ;

Estetik ve fonksiyonel açıdan en iyi çözümlerle farklı tasarımlar oluşturarak, kaliteden ödün vermeden müşteri beklentilerinin üstüne çıkmak,müşterilerimizin koşulsuz memnuniyetini sağlamak ve çalışanlarımızın tatmin ve memnuniyetini sağlayarak sektörümüze öncülük etmektir...

Misyonumuz ;

Yüksek standartlı,kaliteli hizmet,kaliteli malzeme kullanarak müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak, Müşterilerimizin zamanına ve haklarına saygı duymak,
İnsanlığa , çevreye ve evrensel değerlere olan sorumluluklarımızı yerine getirmektir...

  • Mevcut ve muhtemel müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak ve müşteri beklentilerinin üzerinde hizmet sunmak ,
  • Kalite yönetim sistemi gereklerini yerine getirmek , sistemin verimli çalışmasını ve sürekli gelişmesini sağlamak,
  • Çalışanlarımızın motivasyonunu yüksek tutmak ve performanslarının geliştirilmesini sağlamak,
  • Tedarikçilerimizi iş ortağı olarak görmek , aramızdaki saygı ve güvenirliği her zaman en üst düzeyde tutmak,
  • Yeniliklere açık olmak , son teknolojileri kullanmak ve her zaman daha iyiyi aramak,
  • İş güvenliği ve çevrenin korunması konularında duyarlı ve dikkatli olmak,
  • Faaliyetlerimizi yasalara ve standartlara uygun olarak sürdürmek,
  • Kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmak , İnsana önem veren ve insan hayatının değerini bilerek sektörde haklı olarak elde ettiğimiz ünvanı güvenli ve kaliteli işlerle sürdürmek,
  • Taahhütlerimizi proje ve tekniğe uygun olarak zamanında inşaa etmek,
  • Hayatı daha da yaşanabilir kılmak için insanımıza standardı yüksek mekanlar sunmaktır...

Ali Hançer olarak; gelişen rekabet koşulları ile müşterilerimizin bugünkü ve gelecekteki isteklerini, beklentilerini karşılayabilmek için var olan sistemi çağdaş yönetim sistemlerine uygun hale getirmek, tüm fonksiyonlarda kurumsallaşmayı sağlamak ve süreçlerde optimum verimlilik değerlerine ulaşmak amacıyla güzel bir gelecek yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Kurulduğumuz 2000 yılından bugüne kadar; tüm çalışanlarımız ile bir vücut halinde, sürekli gelişimi yakalamış kazandığı üretim becerisi ile kendi sektöründe müşterilerini memnun etmeyi amaç edinmiş, esnek üretim kabiliyeti ile de müşteri beklentilerine en kısa zamanda cevap verebilen üretim ve yönetim yapısına kavuşmuş olarak Sosyal Sorumluluk projelerinde yer almayı ana hedeflerimizden biri olarak belirledik.

Tüm Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ ine dokunan; kapsamlı, içeriği zengin, ülkemizin uluslararası temsiline de katkısı olan konularda marka olmuş kişiler ve kuruluşlar ile birlikte projeler yürütmekteyiz.

Bu suretle ayrıca sektörümüzün öneminin bilinirliliğine ve markamızın gelişmesine katkıda bulunmayı ülkemize değer yaratacak şekilde planlamaktayız. Sahip olduğumuz bu değerleri çocuktan gence, kültürden sanata, turizmden spora ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtmak, şirketler için rol model olmak amacıyla kaynaklarımızdan önemli fon ayırmaktayız.

Kültür'den Sanat'a...

Sektörde ulaştığımız noktadan ileri doğru gelişerek devam ederken; toplumdan aldığını yine topluma geri vermek ilkesinden hareketle, marka değerlerimize uygun kültür ve sanat etkinliklerinde yer alıyoruz.

Sanat'tan Spor'a…

Şirketimiz olarak 10 yıldır Kıbrıs'ın marka yüzü olarak, bölgeyi güçlendirmek, kalkındırmak ve tanıtımını artırmak amacıyla kültür ve sanata verdiği desteklerin yanında bir de spor ve sporcuya destek projelerine imza atmaktayız. 

Spor'dan Eğitime..

En büyük yatırım insana ve eğitime yapılan yatırımdır. Eğitim yatırımı diğer alanlara yapılacak yatırımların önünü açar ve onlara anlam kazandırır.

Daha İyi Bir Gelecek İçin Eğitime Verdiğimiz Destek Sürüyor.

NEDEN BİZ ?

Evinizi daha verimli kullanabilmeniz, yuvanızda daha mutlu ve huzurlu  bir yaşam sürebilmeniz için HANÇER İnşaat olarak üst düzey önem gösterdiğimiz  kriterler vardır.

ESTETİK

Ülkemizde  şehircilik ve yapı tasarımının önemi yeni anlaşılmakla birlikte, bu konuda çok şey yapıldığı söylenemez. Firmamız, yapı tasarımında estetik kaygılarını  hiçbir zaman yitirmemiş ve  girdiği her sokağın/caddenin en güzel yapısını yapmaya devam etmektedir.

 Tüm dünya, mimarlığın bir sanat olduğunu kabul edip; bu bilimi  yaşam alanlarında başarıyla  uygularken; bizim hala dört köşe duvar  sıkıcı renk ve şekildeki mekanlar da yaşamaya mahkum olmamız beklenemez.

 HANÇER İnşaat sokağınıza/caddenize girdiğinizde '' İşte benim evim'' diye düşünmenizi sağlayacak yapılar tasarlamaya ve imal etmeye devam edecek.

 EKONOMİKLİK

 Yapıda en önemli faktörlerden birisi EKONOMİ’dir. Bu genelde ucuzluk olarak algılansa da esas olarak; yapınızın  kullandığınız süre boyunca size toplam maliyetidir. Yani kullanım esnasında ilave yaptığınız imalatlar, tamiratlar, ısınma masrafları, elektrik sarfiyatı vs...

Firma olarak yapılarımızda '' anahtar teslim'' mantığıyla hareket ederek,  mobilya tasarımları gibi genelde kullanıcıya bırakılan yapı elemanlarını imalata dahil ettik. Evinizin görselini etkileyecek dekoratif detayları projelerimizde uyguladık. Uzun yıllar kullanabileceğiniz kalitede ürünler seçtik. Ayrıca binalardaki  bağımsız bölümlere, duvar ve zeminden ısı   yalıtımı yapılarak; yakıt sarfiyatı  alt limitlere çekilmekte ve ısıtma sisteminin  en önemli sorunu da çözülmektedir.  

 FONKSİYONELLİK

  Şu an oturduğunuz dairede kaç m2 kayıp alan olduğunu biliyor musunuz? Ya da  dairenizin salonunun toplam alana oranı nedir? Mutfak dolabınız neden yetmiyor? Eviniz Güneye baktığı halde neden doğru dürüst güneş almıyor?

 Aslında tüm bu sorularınızın cevabı, öncelikle evinizi tasarlayan mimardadır. Yapı tasarımı, insan yaşamına ve alışkanlıklarına direkt temas eden çok kapsamlı bir iştir. Evinize veya işyerinize girdiğiniz andan itibaren, artık tasarımın yönlendirmesiyle yaşarsınız. Bu sizin mutluluğunuzu dahi etkileyen bir unsurdur. Kullanımınıza en uygun tasarım şüphesiz ki;  ihtiyaçlara  en iyi cevap veren ve tüm yönleriyle fonksiyonel olanıdır.

HANÇER İnşaat'ın çalıştığı tasarım ekipleri bu konuda öncü konumda olup; gelişigüzel tasarımların, insan hayatına mutsuzluk olarak yansıyacağının bilincindedir.

 HIZ

 Yapı imalatında HIZ, teknik donanım, iyi organizasyon ve güç gerektirir. Firmamız, tüm bu özelliklere sahip olmasının avantajı ile,  optimum sürede yapıları bitirmekte ve iskana hazır hale getirmektedir. 

 KONFOR

 Sizi saran ve yaşamaktan mutlu olduğunuz mekanlar, özellikle konforlu olanlardır.

 İhtiyaç duyduğunuz her yerde elektrik, tv veya telefon prizi bulmak, merkezi antenden faydalanırken; uydu alıcısı kullanmak ve evin içinde kabloların dolaşmaması, içinde bulunduğumuz yaşam alanlarının doğru planlanıp ihtiyacımıza karşılık verecek düzeyde olması, Yeterli oranda sosyal tesis, araçlarımız için güvenli bir alan, 7/24 çalışan güvenlik kameraları...

  Bunlar projelerimizde bulabileceğiniz standart detaylardır. Bununla birlikte  yapıya yerleştikten sonra, meydana gelebilecek imalat hatalarının kısa sürede giderileceğini bilmek; ayrıca bir huzur kaynağıdır.

 SAĞLAMLIK

  HANÇER İnşaat olarak tüm yapılarımızı Belediye ve “Yapı Denetim” standartlarına göre inşa etmekteyiz.

 Geleneksel yapı üretim tekniklerinin yanlışlarından arınmış; bilimsel temellere dayanan, yenilikçi ve teknik uygulamalarla, doğal afetlerde azami dayanıklılığı gösterecek yapılar üretiyoruz. Firma olarak ''hiç kimsenin insan hayatı ile oynama hakkı ''olmadığına inanıyor ve  bu düşünceyle hareket ediyoruz.

 UZUN ÖMÜRLÜLÜK

 Kullanılan her malzemede, garantili ve uzun ömürlü markalarla çalışmaktayız. Yapının iç ve dış etkenlerden azami ölçüde korunması sağlanmakta ve detay çözümleri dikkatlice uygulanmaktadır.

Hançer İnşaat Ltd. 20 yıldır edindiği deneyiminden aldığı güç, nitelikli insan kaynağı ile teknolojik gelişmeleri son derece uyumlu bir biçimde birleştirerek sektöründe Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'inin öncü ve izlenen firmalarından biri haline gelmiştir.

Hançer İnşaat Ltd.’in İnsan Kaynaklarına yönelik genel politikası, uygun çalışma ortamında çalışanların motivasyonu, verimliliği ve mutluluğunu sağlamak, tüm teknolojik ve eğitimsel araçları seferber ederek kişisel gelişimin artırılması şeklinde tanımlanabilir.

Hançer İnşaat Ltd. ’de insana yatırımın, başarının değişmez bir ilkesi olduğunun bilinci ile İnsan Kaynakları konusunda birçok yeni proje hayata geçirilmiştir ve geçirilmeye devam etmektedir.

Bu anlayışın gereği olarak Hançer İnşaat Ltd. ’de yılda bir kez Performans Değerlendirme Planları yapılır. Performans değerlendirmesi, somut, ölçülebilir hedefler ve yetkinliklere dayalıdır.

Performans sisteminin hayata sokulma nedeni; çalışanlara açık ve net bir yön göstererek, yöneticilerinden yönlendirme ve geribildirim almalarını sağlamak ve motivasyonlarını artırmaktır.